Šį savaitgalį pro Žemę praskries beveik 5 km. skersmens asteroidas

Asteroidas, vadinamas „3200 Phaethon“, kurio diametras siekia 4,8 kilometrus, pro mūsų planetą praskries jau šią savaitę, gruodžio 16 d.
5 km. pločio asteroidas beveik prilygtų Čiksulubui, kosminei uolienai, kuri nuo Žemės paviršiaus nušlavė dinozaurus.
3b92c9cd.jpg
© NASA 
Asteroidas klasifikuojamas, kaip „potencialiai pavojingas“ ir skries už 10, 3 milijonų kilometrų nuo mūsų planetos. Didžiuliam objektui vardas suteiktas graikų dievo Faetono garbei, kuris, anot legendos, beveik sunaikino Žemę.
Tai bus artimiausias šio asteroido skrydis pro Žemę nuo 1974 metų gruodžio 16 d., kuomet jis buvo nutolęs per maždaug 8 milijonus kilometrų.
Visgi, mokslininkams tikroji „Phaethon“ kilmė kelia daugybę klausimų. Tai arba asteroidas, arba išnykusi kometa, mat objektas turi bruožų būdingų tiek vienam, tiek kitam. Todėl mokslininkai su nekantrumu laukia gruodžio 16-osios, kad iš arti galėtų atidžiau patyrinėti šį mįslingą objektą.

 

Būtent jo dėka, šiomis naktimis galime gėrėtis Geminidų meteorų lietumi,  kuomet Žemė skrieja pro didžiulį dulkių ruožą, paliktą „3200 Phaethon“. Dulkės ir kitos nuolaužos užsidega patekusios į Žemės atmosferą ir taip dangų papuošia „krentančiomis žvaigždėmis“.
22c8f692.jpg
© iStock 
 

Dalintis:

Taip pat skaitykite
 

© Gismeteo