Virš Kalifornijos pakibo siaubą keliantis grybo formos dūmų debesis FOTO

Nelaimę pranašaujantis grybo formos debesis pirmadienį buvo pastebėtas virš Kalifornijos, kol tuo metu regioną ir toliau alina vieni pragaištingiausių valstijos istorijoje gaisrai.
Meteorologinis fenomenas, kuris yra panašus į išsiveržusį ugnikalnį arba branduolinę bombą, pastebėtas virš San Ynez kalnyno vakarinėje Ventura County apygardoje, Los Padres nacionaliniame miške, netoli Santa Barbaros.
Pakilęs gaisro debesis ištįso didesniame nei 9000 metrų aukštyje, skelbia dailymail.co.uk. 
f5db956a.jpg
© Greg Vitalich 
Meteorologai teigia, kad debesį sukūrė tokios pačios jėgos, kurios dominuoja didelių audrų metu. Tai penktasis didžiausias miškų, krūmynų gaisras Kalifornijos istorijoje. 
Didesniam nei 6400 ugniagesių būriui į pagalbą suskubo ir specialūs lėktuvai bei sraigtasparniai, kurių bendromis pastangomis siekiama sulaikyti liepsnas.
485ad20b.jpg
© Ventura County Sheriff | Office of Emergency Services
Anot meteorologų, nenusimato jokių perspektyvų atsipūsti nuo sausų ir vėjuotų orų sąlygų, kurios ir skatina gaisro plitimą. Vyrauja kritinės sąlygos. 
Nuo gaisro pradžios praėjusią savaitę „Thomas“ liepsnos jau išdegino didesnį nei 93000 hektarų plotą.
JAV prezidentas Donaldas Trumpas Kalifornijoje paskelbė nepaprastąją padėtį ir situacijos valdymui leis panaudoti federalinius fondus.
Didelė gaisrų grėsmė, kai manoma, laikysis bent jau iki sausio mėnesio, o tiek gubernatorius, tiek ekspertai teigia, kad dėl klimato kaitos tai gali tapti ištisų metų grėsme.
38a43269.jpg
© La Times | Getty Images
 

Dalintis:

Taip pat skaitykite