Australijai smogė katastrofinis karštis: lydosi net asfaltas VIDEO

Kol JAV ir Kanada kenčia stingdantį šaltį, kitame pasaulio gale katastrofinis karštis svilina Australiją.
Pietrytinėje Australijoje žmonės raginami likti namuose, nes šalį alina pavojinga karščio banga, o dėl ekstremalios temperatūros keliuose pradėjo lydytis netgi asfaltas.
Dėl „katastrofinio“ karščio išsilydė 10 km. Hume greitkelio ruožas, esantis netoli Viktorijos valstijos sostinės Melburno, dėl ko tarp į miestą bandančių pakliūti vairuotojų kilo didžiulis chaosas.
Viktorija, pietų Australija ir Tasmanija šiuo metu jau yra paskelbusios visišką ugnies naudojimo draudimą atvirose erdvėse, po to kai Melburno priemiesčiuose įsiliepsnojo nevaldomi gaisrai, naikinantys pastatus ir keliantys grėsmę žmonių gyvybėms.

 

Itin sudėtingas meteorologines sąlygas lėmė ypač karštas ir sausas oras, stiprūs vėjai.
Pietryčiuose temperatūra viršijo 40°C, o šalies Meteorologijos biuras prognozuoja, kad Penrite termometrų stulpeliai sieks 45°C, Ričmonde 44°C ir Liverpulyje 43°C.
d11bf229.jpg
© Getty Images 
Australija yra dažnai priversta kovoti su mirtį nešančiomis liepsnomis, o tai lemia atokios vietovės, aukšta vasaros oro temperatūra ir lengvai užsidegantys eukaliptų krūmai, informuoja independent.co.uk. 
2009 metais pragaištingiausi istorijoje krūmynų gaisrai Viktorijos valstijoje vos per vieną dieną, pavadintą „Juoduoju šeštadieniu“, sunaikino tūkstančius namų, pražudė 173 žmones, o dar 414 patyrė įvairius sužalojimus.
 
 

Dalintis:

Taip pat skaitykite