Neįtikėtinas aligatorių poelgis JAV: užsišaldė vandenyje, kad išgyventų šalčius VIDEO

Šiaurės Karolinos valstijos pelkių parkas pasidalino vaizdo įrašu, kuriame aiškina, kaip aligatoriai išgyvena užšalusiame tvenkinyje. Jų pasirinkta technika išskirtinai kraupi ir neįprasta.
Šaltakraujai gyvūnai iš esmės leidžiasi būti sušaldomi vienoje vietoje, virš tvenkinio paviršiaus paliekant kyšoti tik jų nosims. 
Praeidami pro vandens telkinius žmonės gali išvysti tik jų nosis ir tikrai didžiulius dantis, kyšančius virš ledo. Toks ledas susiformavo praėjusią savaitę, kuomet milžiniškas ciklonas siautė pakrantėje ir iki rekordinių žemumų mušė oro temperatūrą.
Pasirodo, kad aligatoriai tokiu būdu tiesiog stovi vietoje ir laukia kol orai atšils. Šie gyvūnai instinktyviai žino, kada artėja tas momentas kai vanduo netrukus užšals, sakė ekspertai. Į tai jie sureaguoja virš vandens iškišdami nosis ir leisdami vandeniui aplink juos užšalti, informuoja charlotteobserver.com.
Tuomet aligatoriai patenka į tam tikrą žiemojimo būseną. Parko atstovų teigimu, aligatoriai gali reguliuoti savo kūnų temperatūrą  esant bet kokioms oro sąlygoms, o vienoje vietoje jie gali išsilaikyti kiek tik prireiks ir kol tik ledas ištirps.
3727913b.jpg
© Shallotte River Swamp Park | Stop kadras
Vaizdo įrašas sužavėjo socialinių tinklų vartotojus, kurie suskubo tikslintis ar šie aligatoriai dar gyvi ir smalsaudami, kas nutiktų jeigu kas nors atsitiktinai užliptų ant užšalusio aligatoriaus.
„Tai tiesiog demonstruoja, kokie gudrūs jie yra ir kokią įspūdingą išgyvenimo techniką jie turi, nepaisant to, kaip tai šiurpiai atrodo žmonėms,“ – „Facebook“ tinkle rašė Linda McMullan.
Kalbant apie tai, kas nutiktų jei kažkas užmintų ant sustingusio aligatoriaus, ekspertų teigimu, vargu ar gyvūnas sureaguotų. Bent jau ne tada, kai vanduo aplink juos vis dar yra sušalęs.

Dalintis:

Taip pat skaitykite