Alpėse rekordinis sniego kiekis: tūkstančiai turistų buvo įkalinti slidinėjimo kurorte VIDEO | FOTO

Dėl perspėjimų apie ekstremalios sniego lavinos riziką apie 13000 turistų liko įkalinti Šveicarijos slidinėjimo kurorte. Dėl tokio perspėjimo turistai dvi dienas buvo įkalinti Šveicarijos Alpėse.
c1a2d2e4.jpg
ThomasBlanchar2 | Twitter
Cermato miesto, esančio netoli sienos su Italija, svečiai kurortą palikti galėjo tik skrisdami sraigtasparniu, nes sniegas uždarė visus kalnų keltuvus, slidinėjimo trasas, pėsčiųjų takus bei sustabdė visus traukinių reisus į ir iš miestelio, skelbia news.com.au. 
eaebacac.jpg
Marks Ralston | AFP
„The Matterhorn Gotthard Bahn“ traukinys, talpinantis 250 žmonių, iš Cermato stoties pajudėjo tik tada, kai pagalbinės komandos nuvalė geležinkelio bėgius ir kelius dengusį, storesnį nei vieno metro storio iškritusio sniego sluoksnį.
Komandos dirbo neatsikvėpdamos, bandydamos kuo skubiau atverti kelius į šį Alpių miestelį.
„Oro tiltu“ tapusiu sraigtasparniu antradienį ir trečiadienį iš miesto išvyko keli šimtai žmonių. Kol antžeminiai keliai buvo neišvažiuojami, kita sraigtasparnio komanda dirbo formuodama kontroliuojamas griūtis, kurių tikslas išlaisvinti susikaupusio sniego lavinas.
Pranešama, kad regione šiais metais jau iškrito nuo trijų iki keturių metrų sniego sluoksnis, kas regionui yra „neįprasta“ atsižvelgiant į tokį trumpą laiko tarpą.
Vietos tarnybos pranešė, kad žmonių gyvybėms pavojus negrėsė ir situacija buvo rami, veikė kavinės, praeinamos buvo dauguma miestelio gatvių, taip pat nebuvo dingusi elektra.
Po itin gausaus sniego, sniego lavinų pavojus buvo paskelbtas ir keletui Italijos bei Prancūzijos slidinėjimo kurortų. Užfiksuotose nuotraukose matyti kalnai sniego iš kurių žmonės mėgina išsivaduoti.
 
 
 

Dalintis:

Taip pat skaitykite