Kazachstane iškrito juodas sniegas: žmonėms šokas VIDEO

www.delfi.lt
Centrinėje Kazachstano dalyje Termitau mieste iškrito juodas sniegas, praneša BBC.
Vietoj įprastos baltos sniego paklodės Kazachstano gyventojai šių metų sausį išvydo su keistais juodais milteliais, panašiais į anglį, susimašiusį sniegą. Sunerimę gyventojai socialiniuose tinkluose pradėjo dalintis nuotraukomis ir prašyti valdžios ištirti incidentą.
192e08da.jpg
© temirtau.city | Instagram
„Taip atrodo vaikų darželio, kurį lanko mano vaikas, žaidimų aikštelė. Valdžia, kur jūs žiūrite? Gėda! Visas miestas nuklotas neaiškiomis dulkėmis“, – rašė socialiniame tinkle Termitau gyventoja. Sudaryta speciali mokslininkų, nepriklausomų aplinkosaugininkų ir valdžios atstovų grupė, kuri tiria galimas šio užterštumo priežastis.
ea380898.jpg
© tengrinews.kz 
51921597.jpg
© temirtau.city | Instagram
Temirtau yra Kazachstano metalo pramonės centras, čia įsikūrusi milžiniška plieno gamybos įmonė „Karaganda Metallurgical Combine“, kuri priklauso pramonės milžinei – įmonei „ArcelorMittal“. Daugelis miesto gyventojų mano, kad būtent metalo įmonė ir užteršė orą, o kartu ir sniegą. „ArcelorMittal“ atstovai neneigia, kad jų įmonė galėjo tapti gyventojus sukrėtusio juodo sniego priežastimi. Gruodį orai buvo ramūs, be vėjo, todėl teršalai galėjo susikaupti ir iškristi kartu su sniegu.
Karagandos regionas, kuriame ir yra Termitau miestas, yra žinomas, kaip labiausiai užterštas regionas visoje šalyje.
18e22b82.jpg
2c7651d7.jpg
© Tengri News 

 

 
 

Dalintis:

Taip pat skaitykite