Ugnikalnis Filipinuose spjaudosi lava ir pelenais: evakuota daugiau kaip 9000 žmonių

Majono ugnikalnis Filipinuose išsiveržti gali jau artimiausiomis dienomis. Kai savaitgalį ugnikalnis pradėjo spjaudytis storais pelenų debesimis bei išsilydžiusia lava, daugiau nei 9000 žmonių buvo priversti evakuotis.
Ugnikalnis stūksantis, Albajaus provincijoje, Centrinėje Filipinų dalyje, pirmaisiais pelenais spjaudytis pradėjo šeštadienio popietę, o po jo sekmadienio rytą sekė penkių minučių trukmės veržimasis.
01637bcc.jpg
© EPA 
Anot vyriausiojo Filipinų vulkanologo Renato Solidum šiuo metu artėti gali ir dar vienas išsiveržimas, informuoja express.co.uk. 
Neseniai pavojaus lygis buvo pakeltas iki trečiojo, o tai reiškia, kad ugnikalnis atsidūrė kritinėje zonoje – Majono ugnikalnyje stebėti „dideli neramumai“, krateryje susikaupęs aukštas magmos lygis.
Penktas lygis reikštų pagrindinį ugnikalnio išsiveržimą.
Solidum, kuris yra Filipinų Vulkanologijos ir seismologijos instituto vadovas, dabartinį Majono aktyvumą apibūdino, kaip nesprogstamąjį magminį išsiveržimą, tačiau jis neatmeta ir pavojingesnio vulkaninio sprogimo grėsmės, kuri galima artimiausiomis dienomis, nes įtampa ugnikalnyje pavojingai auga. 
6f908b55.jpg
© Getty Images 
Iš kaimų įsikūrusių aplink Majoną jau evakuota daugiau nei 12000 žmonių. Šis ugnikalnis  tapo tikru turistų traukos centru, viliojančiu savo beveik tobula kūgio forma bei šeštadienį prasidėjusiu išsiveržimu.
2462 metrų aukščio ugnikalnis pastarąsias dvi dienas spjaudosi pelenais ir liepsnojančiu purvu bei uolienomis.
Pirmadienio rytą lava iš kraterio tekėjo beveik 800 metrų žemyn, dėl ko tūkstančiai gyventojų turėjo persikelti į laikino prieglobsčio centrus, o valdžios institucijos perspėjo visus žmones apie pavojų egzistuojantį didesniu nei 6 kilometrų spinduliu aplink ugnikalnį.
Pilotams patariama neskristi netoli ugnikalnio viršūnės, nes išspjauti pelenai gali būti žalingi orlaiviams.

 

Ugnikalnis stūksantis už maždaug 330 kilometrų į pietvakarius nuo Manilos, per pastaruosius 500 metų išsiveržė maždaug 50 kartų. Destruktyviausias Majono išsiveržimas įvyko 1841 metų vasarį, kuomet lava užliejo miestelius ir pražudė 1200 žmonių.
Paskutinį kartą Majono ugnikalnis išsiveržė 2014 metais, kuomet jam spjaudantis lava tūkstančiams gyventojų buvo įsakyta evakuotis iš to paties regiono, kur paskelbtas „kritinis“ pavojaus signalas.
Filipinų salynas įsikūręs vadinamajame Ugnies žiede, Ramiojo vandenyno regione kuriame fiksuojamas didžiulis seisminis ir vulkaninis aktyvumas, ir kur yra net 23 aktyvūs ugnikalnyje.

Dalintis:

Taip pat skaitykite