Vos už 35 km. nuo Gvatemalos miesto pradėjo veržtis ugnikalnis

Po to kai pradėjo veržtis už 19 km. į pietvakarius nuo Antigvos stūksantis aktyvus ugnikalnis, sunerimusios tarnybos praėjusią savaitę paskelbė oranžinės spalvos pavojaus signalą.
Ugnikalnio išspjautas tamsus ir dusinantis pelenų debesis virš Centrinės Amerikos dangų užteršė didesniame nei 1,7 km. aukštyje rašo express.co.uk. 
d0dc1398.jpg
© NASA 
Pavojaus lygis padidintas po to, kai 500 metrų Fuego ugnikalnio šlaitu pradėjo tekėti pavojingos lavos upės. 
Vietos valdžios institucijos pranešė apie tai, kad netoliese įsikūrusius kaimus nuklojo krentančių pelenų sluoksnis. Arčiausiai ugnikalnio įsikūrusios mokyklos uždarytos baiminantis dėl moksleivių ir mokytojų saugumo.
Išaugęs aktyvumas ugnikalnyje pirmąsyk pastebėtas praėjusio trečiadienio naktį, prieš jo pirmąjį 2018 metų išsiveržimą.
88422466.jpg
© Esteban Biba | EFE | El Pais
Volcán de Fuego, kas išvertus iš ispanų kalbos reiškia „Ugnies ugnikalnis“, yra vienas iš trijų aktyviųjų Centrinės Amerikos valstybės ugnikalnių.
Artimiausias Antigvos miestas yra Ispaniškojo baroko kolonijinės eros miestas, kuris yra labai populiarus tarp Centrinę Ameriką lankančiųjų turistų.
1717 metais Antigva buvo visiškai sunaikinta po tris dienas trukusio išsiveržimo. Šįkart ir vėl baiminamasi, po to kai dešimtys tūkstančių žmonių buvo priversti evakuotis ugnikalniui išsiveržus 2012 metais.
6eee63e6.jpg
© NASA 
Beveik 33000 vietos gyventojų iš 17 kaimų turėjo sprukti ieškodami saugaus prieglobsčio, po to kai jo 600 metrų šlaitu pradėjo tekėti ugnikalnio išspjauta lavos srovė.
Volcán de Fuego yra stratovulkano pavyzdys, garsėjantis beveik nuolatiniu aktyvumo lygiu.

 

 

Gismeteo.lt 

Dalintis:

Taip pat skaitykite