Pjongčangą užgriuvo gamtos stichija: atšaukiamos varžybos, sirgaliams liepta slėptis

www.alfa.lt 
Olimpinių žaidynių planus Pjongčange jaukia gamtos stichija.
Trečiadienį nemaža dalis atletų turės laisvą dieną, nes organizatoriai atšaukė jų rungtis dėl itin pakilusio vėjo, kuris vietomis jau siekia audros lygį.
67abddfb.jpg
© Christophe Ena | AP
Vėjo gūsiai gali būti pavojingi
Ryte koridoriuje turėjusi apšilinėti Ieva Januškevičiūtė, nuvykusi ant kalno, su kitomis slidininkėmis sužinojo, jog varžybos vėl atidedamos.
Nemažai sportininkių socialinėje erdvėje pasidalijo savo įspūdžiais, jog vien stovėjimas ant kalno tokią vėjuotą dieną yra iššūkis, nekalbant apie leidimąsi trasa.
„Tas oras tuoj visus išves iš proto. Nors toks jau tas mūsų sportas. Reikia susitaikyti su tokiais dalykais“, – šyptelėjo 23 metų I. Januškevičiūtė, jau antrą kartą šią savaitę priversta vietoj varžybų keliauti į olimpinį kaimelį ilsėtis.
Kitos lietuvės, kurios šiandien taip pat turėjo startuoti – biatlonininkės Diana Rasimovičiūtė ir Natalija Kočergina, taip pat buvo informuotos, kad oras šioms varžyboms netinkamas.
Oro sąlygos tapo iššūkiu ir sirgaliams – užsienio žiniasklaida praneša, kad žmonėms, esantiems olimpiniuose objektuose, buvo išsiųsti pranešimai ir žinutės susirasti užuovėją ir slėptis nuo vėjo, nes jo gūsiai gali būti pavojingai stiprūs.

 

Lietuvis Juozapas, kuris su drauge čia atvyko palaikyti kalnų slidininkės iš Lietuvos, vis atidedant nusileidimus, nerimauja, kad teks grįžti atgal į Tokiją, taip ir nepamačius mėgstamos sportininkės pasirodymo.

 

„Esame čia jau penktą dieną, kad palaikytume savo draugę Ievą, tačiau varžybos taip ir neprasideda. Viliamės, kad bent rytoj įvyks nusileidimai, kitu atveju mums teks palikti Pjongčangą, taip ir nepamačius varžybose Ievos“, – nusivylęs kalbėjo lietuvis.
Užsienio žiniasklaidoje pasirodė ir kur kas piktesnių susirinkusių sirgalių replikų, esą dalis jų net svarsto galimybę kreiptis į organizatorius ir prašyti grąžinti pinigus, nes suplanavę savo keliones ir laiką Pjongčange, jie liko praktiškai nematę tam tikrų rungčių.
Pasikeitusių startų laikas:
Dėl blogų oro sąlygų Pjongčange nukelti kalnų slidinėjimo ir biatlono startai.
Kalnų slidinėjimas, slalomas mot. (I. Januškevičiūtė) – vasario 16 d. 1-as nusileidimas 03.00 val., 2-as nusileidimas 06.15 val. Lietuvos laiku.
Biatlonas, 15 km mot. (D. Rasimovičiūtė, N. Kočergina) – vasario 15 d. 10.15 val. Lietuvos laiku.
Vyrų biatlono 20 km lenktynės (Tomas Kaukėnas, Vytautas Strolia), kaip ir planuota, vyks vasario 15 d., bet keičiasi laikas – startas 13.20 val. Lietuvos laiku.
470c0c50.jpg
 

Dalintis:

Taip pat skaitykite