D. Britanija ruošiasi: artimiausios dienos bus karščiausios per 10 metų

Britanija šią savaitę ruošiasi karščiausiai balandžio mėnesio dienai per dešimt metų. Vadinamasis „Afrikinis debesis“ į Jungtinę Karalystę atneš šilumą, kuri sieks iki 26°C.
2400 km pločio karšto oro frontas, susiformavęs šiaurės Afrikoje, jau pirmadienį atnešė šiltesnę oro temperatūrą, kuri vėliau tik dar labiau kais.
942507b6.jpg
© paulbr75 | Pixabay
Ši karščio banga nuo pernykštės, atkeliavusios iš Ispanijos ir atnešusios 25 laipsnių šilumą, kiek skirsis. Ispaniškąją šilumą lėmė šaltas Atlanto oras, artėjęs link Ispanijos ir nustūmęs šiltą jos orą Jungtinės Karalystės link, kur jis kartu atsigabeno ir karštas bei drėgnas oro sąlygas.
Ši kaitri oro temperatūra paskatino būgštavimus dėl bėgikų dalyvausiančių Londono maratone, kurie temperatūrai pasiekus aukščiausią lygį nuo pat 2007 metų gali pradėti alpti ir prarasti sąmonę. Šiais metais maratone dalyvaus daugiau nei 50000 žmonių, daugelis kurių treniravosi oro sąlygoms labiau įprastoms žiemai nei vasarai ir gali būti visiškai nepasirengę bėgioti tokiame karštyje, informuoja dailymail.co.uk. 
Visgi, šiltėjančiais orais džiaugsis ne tik Didžioji Britanija, bet ir kitos Europos šalys, tame tarpe ir Lietuva. Po lietingesnio ir gaivesnio antradienio į šalį vėl plūs maloni šiluma. Daugiau: Orų prognozė: po šlapio antradienio atkeliaus malonios permainos
Gismeteo.lt 

Dalintis:

Taip pat skaitykite