Oro tarša Europoje – mirtinai pavojingame lygyje

Naujausioje Europos aplinkos agentūros (EEA) ataskaitoje skelbiama, kad oro taršos lygis Europoje ir toliau lieka pakankamai aukštas, kad keltų pavojų žmonių sveikatai.
Oro taršos skaičiai – kietosios dalelės, azoto dioksidas ir pažemio lygmens ozono emisijos, išlieka aukšti ir viršija Europos sąjungos ir Pasaulio sveikatos organizacijos nustatytus limitus.
Oro tarša yra nematomas žudikas
Ataskaita, kuri remiasi 2016 metų duomenimis, surinktais iš 2500 stebėjimo stočių, įrengtų skirtingose Europos vietose, rodo žemės ūkio, energijos gamybos, pramonės, namų ūkių išskiriamą kietųjų dalelių, azoto dioksido ir antžeminio ozono taršos lygius, keliančius pavojų žmonių sveikatai.
6665ff28.jpg
© Europos aplinkos agentūros (EEA)
Visgi, pagrindinis oro taršos variklis yra kelių transportas, ypatingai urbanizuotose vietovėse. Oro tarša didina medicinos išlaidas, mažina produktyvumą ir lemia prastą darbuotojų sveikatą.
Oro tarša taip pat kenkia dirvožemiui, miškams, upės ir ežerams, kas sumažina žemės ūkio derlių.
2015 metais 41 Europos valstybėse kietosios dalelės lėmė beveik 42200 priešlaikinių žmonių mirčių.
Visgi, dėl taršos kylančių neigiamų pasekmių žmonių sveikatai skaičius per pastaruosius 30 metų drastiškai sumažėjo.
0ef6ed6f.jpg
© Pixabay 
Švaresni gamtai automobiliai, „žalesnė“ pramonė ir aplinkai draugiškos energijos gamybos praktika lėmė tai, kad priešlaikinių mirčių skaičius, sukeltas kietųjų dalelių, sumažėjo nuo beveik pusės milijono, kuris buvo fiksuotas 1990 metais.
Nors kietųjų dalelių lygis Europos Sąjungoje nukrito iki šešių procentų, visgi, beveik 74 procentai Europos Sąjungos populiacijos susidūrė su kietųjų dalelių kiekiu, kuris viršija Pasaulio sveikatos organizacijos paskelbtas gaires.
Būtent todėl labai svarbu, kad Europa padvigubintų savo pastangas sumažinti transporto, energetikos ir žemės ūkio išskiriamas emisijas bei investuotų į švaresnį ir tvaresnį vartojimą.
Gismeteo.lt 

Dalintis:

Taip pat skaitykite