NASA įspėja: šį savaitgalį pro Žemę praskries net trys asteroidai ir šiurpi kometa

NASA akylai stebi net tris didžiulius asteroidus ir kometą, kurie šį savaitgalį turėtų praskrieti pro Žemę.
Pirmasis jų, 2018 VS1 asteroidas 1 386 771 km atstumu pro mūsų planetą praskries apie 14:03 val. šeštadienį.
Ekspertai iš Kalifornijoje tiki, kad jo dydis gali siekti nuo 3,65 iki 27,7 metrų ilgio. Grėsmės, kad asteroidas susidurs su Žeme nėra, tačiau jeigu taip nutiktų, tuomet pasekmės galėtų būti tikrai prastos, rašo metro.co.uk. 
Antrasis asteroidas savo dydžiu ir skriejimo greičiu yra panašus į pirmąjį, tačiau praskries gerokai saugesniu atstumu – 5,02 milijonų kilometrų nuotoliu.
83f93048.jpg
© Pixabay 
Visgi, trečiasis asteroidas skries gerokai arčiau. Asteroidas CX1 pro Žemę praskries apie 18:21 val. šeštadienį ir nuo mūsų nutolęs bus vos per 381 474 kilometrus. Tai yra netgi mažesnis atstumas, skiriantis Žemę ir Mėnulį.
Objektai, skriejantys aplink Saulę kartas nuo karto gali priartėti ir prie Žemės. 
„Pabrėžiame, kad „artimas“ praskriejimas astronominiu atžvilgiu, gali būti labai tolimas žvelgiant iš „žmogiškosios“ perspektyvos: milijonai ar net dešimtys milijonų kilometrų“, – perspėjo Amerikos kosmoso agentūra.
Ir jeigu dar negana, tai prie visos šios trijulės prisijungs ir šiurpiai atrodanti, kaukolės formos kometa.
Oficialiai ji vadinama „2015 TB145“ ir paskutinį kartą prie Žemės buvo priartėjusi 2015 metų spalio 31 d. Šį kartą nuo mūsų planetos ji bus nutolusi per 486 022 km., o tai prilygsta maždaug 1,3 atstumo, skiriančio Žemę ir Mėnulį.
3cbe5d4f.jpg
© Jose Anonio Pena iliustracija 
Šis neįprastos formos objektas iš tiesų yra Saulės pražudytos kometos vaiduoklis – mirusi kometa, kuri milijonus metų suks ratus aplink mūsų žvaigždę.
Pranešama, kad jos skersmuo siekia apie 700 metrų.
Asteroidą iš esmės sudaro uolienos arba metalas, tuo tarpu kometos yra sudarytos iš ledo ir uolienų.
Manoma, kad Helovyno ir net Mirties vardu vadinama kosminė uoliena kometos statusą turėjo iki tol kol per ilgą laiką buvo išgarintas jos ledas ir ji tapo „mirusia“.
Tikėtina, kad susidūrusi su Žeme ji nepridarytų jokios žalos, nes vos patekusi į mūsų planetos atmosferą ji sudegtų ir taptų tiesiog krentančia žvaigžde.
Visgi, baimintis nėra ko, nei kometa, nei kiti trys minėti asteroidai su Žeme nesusidurs.
Gismeteo.lt 

Dalintis:

Taip pat skaitykite