Kitą savaitę prie Žemės priartės plika akimi matoma kometa

Jau kitos savaitės pabaigoje, gruodžio 16-ąją, pro Žemę praskries 46P/Wirtanen kometa. Šis praskriejimas ypatingas tuo, kad šie metai bus patys geriausi jos stebėjimui, kadangi kometa skries ganėtinai arti.
Be to, ją matyti bus galima net plika akimi. 
542a302e.jpg
© NASA/SOFIA/Lynette Cook 
Kometa skires 11,5 milijonų kilometrų atstumu nuo mūsų planetos, o tai bus 10-asis artimiausias kometos praskriejimas pro mūsų planetą nuo 1950 metų.
Be to, tai gali būti ir pats ryškiausias atvejis iš viso TOP dešimtuko. Kometai priartėjus, naktiniame danguje ji gali būti matoma plika akimi ir išsilaikyti net kelias savaites, skelbia Merilando universiteto astronomijos departamentas.
Šis kosminis uolienų ledo ir nuolaužų kamuolys buvo atrastas dar 1948 metais.
491e6028.jpg
© Mike Broussard | Spaceweather
Wirtnaneno kometa turi sąlyginai nedidelį branduolį, maždaug kilometro, tačiau yra dalis mažos hiperaktyvių kometų šeimos, kurią gali sudaryti didelis kintančio ledo kiekis.
Joms priartėjus prie Saulės, ledas tirpsta ir maitina didelę, ryškią komą (debesingąją kometos dalį, kartu ir jos uodegą).
Šiuo metu kometą gaubianti dujų skraistė jau yra tokio didumo kaip pilnas mėnulis. 
Nors, lyginant su kitomis kometomis, ji praskries arti Žemės, visgi, ji išsilaikys daugiau nei 30 kartų toliau nuo mūsų nei yra Mėnulis ir neturi jokių šansų susidurti su Žeme.
Kometa, kurią atrado Carl Wirtanen, iš tiesų buvo pradinis kosminio erdvėlaivio „Rosetta“ taikinys, o ateityje gali tapti ir kito kosminio erdvėlaivio tikslu.
Astronomai tai vadina būsimu istoriniu praskriejimu pro Žemę ir jau pluša sekdami bei stebėdami Wirtnaneno kometą, tačiau didžiausio sujudimo laukiama tuomet, kai ji bus matoma mums visiems  – jau kitą savaitę.
Gismeteo.lt 

Dalintis:

Taip pat skaitykite