Dalį Europos vėl užgrius gausus sniegas: perspėja valstybes

Na ir žiema! Po itin gausaus sniego skęstanti dalis Europos ir vėl sulauks smarkių kritulių.
Prognozuojama, kad per artimiausias 4 dienas vietovėse, kurias vietomis jau dengia kelių metrų storio pusnys, laukiama dar daugiau sniego.
Tikimasi daugiau nei pusės metro šviežio sniego sluoksnio, o vietomis iki antradienio ryto gali iškristi ir daugiau nei 1 metro storio sniego sluoksnis.
Besitęsiantis nepaliaujamas Arktinių oro masių slinkimas Alpių link išprovokuos tolesnes smarkias pūgas, o išskirtinai intensyvūs snygio epizodai prognozuojami sekmadienį ir pirmadienį. 
Virš 50 centimetrų šviežio sniego laukiama didelėje Šveicarijos ir Austrijos teritorijos dalyje. Sniegas gali pasiekti ir šiaurės vakarų Italiją bei pietryčių Prancūziją.
Didžiausias iškritusio šviežio sniego lygis, tikėtina, pasieks 100-130 cm. 
Po jau prasiautusių sniego audrų labiausiai nukentėjo Austrija, tačiau jo sočiai iškrito ir Vokietijoje, Šveicarijoje, Lenkijoje, Čekijos vietovėse, šiaurinėje Italijoje, Rumunijoje, Slovakijoje ir kt.
Neįprastas šaltis ir sniegas taip pat nuklojo ir Graikiją, kur šalies šiaurėje netgi fiksuotas šalčio rekordas, kuomet temperatūra nukrito iki –23 laipsnių. 
6c904d9a.jpg
© Arahovameteo.gr | Facebook | GRAIKIJA
Daug kur eismas sutrikdytas arba keliai iš vis nepravažiuojami, uždarytos mokyklos. Deja, bet tokie orai pareikalavo ir gyvybių: nuo šalčio ir sniego griūčių žuvo nemažai žmonių. 
Sniego valytuvai daugelyje vietovių nebespėja darbuotis. Sniego pusnų aukštis vietomis yra didesnis už suaugusio žmogaus dydį.
Gismeteo.lt  

Dalintis:

Taip pat skaitykite