Lietuvis Anglijoje užfiksavo įspūdingą fenomeną: „skylę danguje“ FOTO

Gismeteo.lt skaitytojas Tadas Kaminskas pasidalino nuotraukomis, kuriose užfiksavo retos formos debesį, vadinamą Fallstreak skyle.
Šį unikalų vaizdą vyras įamžino šiandien, apie 9:45 val. Istborne (Jungtinė Karalystė), Beachy Head vietovėje. 
bad1310b.jpg
Tadas Kaminskas | Gismeteo.lt skaitytojų nuotr.
Dar kitaip žinomi, kaip išdaužytų skylių debesys, kurie pasirodo debesų sluoksniuose esančiuose nuo vidutinio iki aukščiausio aukščio, kuomet dalis drėgmės staiga ima šalti bei kristi.
Fallstreak skylės pasirodo plunksninių kamuolinių arba aukštųjų kamuolinių debesų sluoksniuose, kurių mažieji lašeliai yra daug šaltesni už šąlantį vandenį. 
Nepaisant jų temperatūros, šie ypatingai atšalę lašeliai išlieka skysto pavidalo dėl to, jog sušalimo procesui trūksta dalelių leidžiančių formuotis ledui.
Viskas pasikeičia tada, kai lėktuvas praskrenda pro debesų sluoksnį ir oras keliaujantis aplink sparnus ir propelerį juos atšaldo dėl ko aplink esantys lašeliai staiga sustingsta.
ec7763a5.jpg
Tadas Kaminskas | Gismeteo.lt skaitytojų nuotr.
Sustingus pirmiesiems lašeliams, greta esantys lašeliai tai pat skuba prisijungti ir taip pat sustingsta bei pradeda kristi žemyn. Krentantys ledukai debesų sluoksnyje palieka apvalią skylę, kuri plečiasi besitempiant apšalusiems skylės kraštams.
Šios debesų skylės gali išaugti iki 50 km pločio vos per vieną valandą.
Dažnai juose galime pamatyti ir vaivorykštės spalvų pėdsakų, kadangi saulės spinduliai apšviečia vandens lašelius.
Šiuo atveju debesų skylėje matyti vienas iš saulės halų, vadinamasis saulabrolis ar netikra saulė (parhelis), dažnai jų būna du, iš abiejų saulės šonų.  
Kaip ir lęšio debesys, fallstreak skylės suklaidina žmones ir jie šiuos debesis palaiko neatpažintais skraidančiais objektais, tačiau įspūdingiausiai šios debesų skylės atrodo besileidžiant saulei, sukurdamos žaizdomis nusėto dangaus įvaizdį.
Gismeteo.lt 

Dalintis:

Taip pat skaitykite