Blynai kosmose? Ne, tai paslaptingas Ultima Thule objektas

Už daugiau nei 6,4 milijardų kilometrų nuo Žemės nutolęs MU69 (dar vadinamas Ultima Thule) yra pats tolimiausias objektas, kurį kada nors aplankė žmogaus sukurtas kosminis erdvėlaivis.
Kelis pastaruosius metus mokslininkai MU69 įvardindavo, kaip nežinomą, paslaptingą ir neįmintą „mįslę“.
Visgi, po to kai 13 metų amžiaus „New Horizons“ kosminis erdvėlaivis pirmąją 2019 metų dieną galų gale praskriejo greta šios sušalusios uolienos, objekto statusas buvo pakeltas iki „sniego senio“ formos kosminės uolienos.
389a8690.jpg
© NASA/JOHNS HOPKINS UNIVERSITY APPLIED PHYSICS 
Dabar, sulaukus naujausių MU69 nuotraukų, planetinės srities mokslininkai įtaria, kad abi objekto „skiltys“ yra ganėtinai plokščios. Tad juokaujama, kad išvaizda primena blynus. 
Naujausi stebėjimai, kurie objekto detales atskleidė naujoje šviesoje, tuo pačiu pateikė ir naujų mįslių. Kiti Saulės sistemos objektai, panašūs į MU69, tokie kaip kometos, pasižymi apvalesnėmis, tačiau vis tiek netobulomis formomis.
Naujausi kadrai sukuria mokslinių mįslių apie tai, kaip tokie objektai iš vis susiformuoja. Mokslininkai niekada iki šiol nematė aplink Saulę orbitoje skriejančio panašaus objekto. 
50f57b20.jpg
© NASA/JOHNS HOPKINS UNIVERSITY APPLIED PHYSICS /SOUTHWEST RESEARCH INSTITUTE
„New Horizons“ – legendinis kosminis erdvėlaivis, kuris ir užfiksavo šiuos MU69 kadrus, paskutinę kadrų seriją įamžino 2019 m. sausio 1 d., kuomet erdvėlaivis praskriejo greta Ultima Thule, o tuomet nutolo į gilųjį kosmosą, link vis dar nežinomų tikslų.
Ir tai tikrai nėra paskutiniai MU69 kadrai, ir netgi ne patys artimiausi, tačiau tai galutiniai vaizdiniai, kuriuose „New Horizons“ įamžino šio tolimojo, ledinio pasaulio atspindžius.
MU69 yra mokslinės intrigos vieta. Jis saugomas ypač senų sušalusių objektų žiede, vadiname Koiperio juosta, kuri aplink Saulės sistemą suformuoja žiedą. Čia temperatūra nukrenta iki beveik absoliutinio nulio.
Mokslininkai tiki, kad MU69 sušalo dar mūsų Saulės sistemos priešaušryje, prieš maždaug 4 milijardus metų.
Tai mūsų senosios kosminės istorijos artefaktas.
Gismeteo.lt 

Dalintis:

Taip pat skaitykite