R.I.P. „Opportunity“: NASA marsaeigis oficialiai paskelbtas mirusiu

Pasaulį apskriejo žinia, jog vienas žinomiausių marsaeigių, po 14 metų darbo, pripažintas mirusiu.
Tokias žinias paskelbė NASA, kad šis aparatas liovėsi veikęs, o prie to prisidėjo praėjusiais metais čia kilusi galinga dulkių audra. Ši audra užblokavo saulės spindulius, kurie buvo gyvybiškai svarbūs marsaeigiui, kad galėtų įkrauti savo saulės baterijas ir akumuliatorių.
9e24f428.jpg
© NASA 
Deja, bet pasibaigus audrai, visos gyvavusios viltys skaudžiai žlugo ir tikėjimas, kad NASA dar sulauks žinutės iš atsigavusio „Opportunity“ baigėsi. NASA pripažino netekusi marsaeigio. 
Daugybė pastangų susisiekti radijo ryšiu su šiuo marsaeigiu nuėjo veltui. Paskutinį kartą iš „Opportunity“ gauta žinutė buvo 2018 metų birželio 10-ąją.
Tačiau Marsas vienas nelieka, čia yra prie „Opportunity“ 2012 metais prisijungęs kitas marsaeigis „Curiosity“.
Šis aparatas ištvėrė siautusią dulkių audrą ir tam ypač pravertė visai kita varomoji jėga – ne saulės energija, o turimas branduolinis reaktorius.
„Opportunity“ netektis prislėgė visus dirbusius šioje misijoje
Nenuostabu, kad po ilgų 14 metų daugybė šioje misijoje dirbusių mokslininkų, inžinierių buvo tikrai prisirišę prie šio aparato, nepaisant to, jog tai tik marsaeigis. Tačiau, jo indėlis tyrinėjant Marsą tiesiog milžiniškas.
6164f969.jpg
© NASA 
Ne tik tyrėjai, bet ir paprasti žmonės, bent kiek domėjęsi šios planetos tyrimu marsaeigį buvo pavertę tarsi personažu ar vėikėju, karaliaujančiu ten kažkur toli ir mėginančiu atskleisti Marso paslaptis.
Galbūt vieną dieną Marse tikrai apsilankys žmonės ir jie galės surasti šį mažylį, palaidotą po Raudonosios planetos dulkėmis.
48d540f2.jpg
© NASA
Gismeteo.lt 

Dalintis:

Taip pat skaitykite