Virš Atėnų pakibo išskirtinės išvaizdos vaivorykštė FOTO

Balandžio 12 dieną, virš Atėnų pasirodė iš pirmo žvilgsnio graži, įprasta, ryškių spalvų vaivorykštė. Bet įsižiūrėkite atidžiau. Ar pastebite kas čia ne taip?
Galima įžiūrėti, kad vietoje įprastos vaivorykštės matyti dvigubai daugiau spalvų, atrodo, kad vaivorykštė būtų susidvejinusi, daugialypė. Arba tiesiog jos būtų perdaug, ji tarsi perteklinė.
Angliškai toks reiškinys yra vadinamas „supernumerary bows“.
Kaip matote nuotraukoje, ten kur įprastinė vaivorykštė turėjo baigtis ji vėl prasideda. 
87df2f65.jpg
Christos Papasoulis | Facebook
Kaip tai nutiko?
Šviesos spinduliai yra energijos bangos. Pagalvokite apie raibuliavimus ir bangas, kurios formuojasi ant vandens paviršiaus ir kas nutinka, kuomet jos sąveikauja tarpusavyje.
Kai kurios gali neutralizuoti ir sunaikinti viena kitą, tuo tarpu kitos, gali susijungti ir suformuoti didesnes bangas. Panašus aprašymas gali būti taikomas ir šviesos bangoms. 
Jeigu bangos sutampa viena su kita, jos gali konstruktyviai sąveikauti ir sustiprinti bangą. Jei jos nesutampa viena su kita, jos gali destruktyviai neutralizuoti ir panaikinti viena kitą.
Tokia perteklinė vaivorykštė yra interferuojančių vaivorykščių rinkinys pradinės vaivorykštės viduje. Tarsi vaivorykštė vaivorykštėje. 
c80188ef.jpg
Christos Papasoulis | Facebook
Kodėl tokių vaivorykščių neišvystame dažniau?
Jų pasirodymas priklauso nuo lietaus lašelių dydžio. Perteklinė vaivorykštė gali būti matoma tik kai Saulės šviesa susiduria su mažais lietaus lašeliais, kurie visi yra beveik vienodo dydžio.
Įprasto lietaus metu krentantys lašeliai būna skirtingų dydžių ir formų, o tai ir išsklaido perteklinės vaivorykštės spalvas.
Kuomet lašeliai ima mažėti, vaivorykštė platėja ir spalvos tampa mažiau sodrios ir galiausiai matoma nebe tokia ryški debesų ar rūko vaivorykštė.
Pirmąsyk perteklinė vaivorykštė buvo aprašyta 1804 metais, Anglijos fiziko ir mokslininko Thomas Young.
Gismeteo.lt 

Dalintis:

Taip pat skaitykite