Paramedikų vairuojamą greitosios pagalbos automobilį prarijo tornadas FOTO

Paramedikai Bryan Ferguson ir Billy Akers yra tikri laimės kūdikiai, nes jiems pavyko likti gyviems po to, kai jų vairuojamą greitosios pagalbos automobilį prarijo galingas viesulas.
Vyrau vyko iš iškvietimo vietos, kuomet juos pradėjo talžyti smarkūs EF-3 kategorijos viesulo vėjai, kurių greitis siekė daugiau nei 67 m/s vėjai.
2450bc83.jpg
© Bryan Ferguson | Facebook
Paramedikų duetas buvo Frankline, Virdžinijoje (JAV), kuomet per radijo stotelę jie išgirdo perspėjimą: „Dėmesio, visi vienetai. Dėmesio, visi vienetai. Informuojame, kad šiuo metu, šiame regione iki 11 val. įsigalioja viesulo pavojaus perspėjimas. Kartojame: viesulo perspėjimas iki 11 val.“
Vos po kelių akimirkų dangus užtemo ir tiesiai priešais juos nusileido siaubingas viesulas.
Paramedikų Bryan Ferguson ir Billy Akers vairuojamą automobilį netrukus ėmė talžyti baisingi vėjai, lietus ir medžių nuolaužos.
c5fadb71.jpg
© Responding Fire 
Penktadienio rytą Franklin County apygardai smogęs viesulas buvo EF3 kategorijos.
Skelbiama, kad viesulo vėjai pasiekė maksimalų maždaug 71 m/s greitį.
Remiantis pranešimais, viesulas ant žemės buvo 13,19 km pločio. 
„Važiuodami keliu žvalgėmės į vakarus, ten, iš kur atrodė kad juda audra, manydami, kad ji dar yra pakankamai toli,“ – sakė Ferguson. „Ir iš karto po to, mes įvažiavome tiesiai į ją.“
Virpančiame vaizdo įraše užfiksuota akimirka, kai smogia viesulas, kaip automobilį daužo nuolaužos ir kaip išlinksta dešinysis šoninis veidrodėlis. Greitosios pagalbos automobilis buvo mėtomas aplink, galingų vėjų gūsių stumdomas iš vieno šono į kitą. Stiprūs vėjai taip pat išdaužė durelių stiklą, dėl ko į automobilio vidų priskriejo daugybė nuolaužų.
Laimei, tuo metu automobilyje nebuvo pacientų, nes kitu atveju jie galėjo patirti rimtų sužalojimų.
41d3537e.jpg
© Responding Fire | Facebook
Tornado talžomam Ferguson ir Akers greitosios pagalbos automobiliui tuomet teko sustoti pakelėje.
Nepaisant sulaukto tiesioginio EF-3 kategorijos viesulo smūgio, be išdaužtų durų stiklų, automobilis nepatyrė didesnių pažeidimų.
Viskam nurimus, Ferguson peržiūrėjo savo telefone užfiksuotus, siaubą keliančius kadrus.
„Mes esame jo viduje,“ – vaizdo įraše girdimas Franklin balsas. „Keisčiausias dalykas buvo  sklindantis triukšmas. Į mūsų automobilį besitrankančios nuolaužos, bombarduojančios viską aplink, kartu ir mus pačius,“ – sakė Ferguson.
„Tai tikroji Motulės Gamtos galia ir greitis“ 
Ferguson pavyko šį incidentą fiksuoti savo telefonu, tuo tarpu Akers bandė toliau vairuoti, kol galų gale buvo priverstas sustoti kelkraštyje.
Buvo akivaizdu, kad abu paramedikai buvo nemenkai sukrėsti. 
f5f4403c.jpg
© Responding Fire | Facebook
Netoliese stovėjo visiškai suknežintas automobilis ant kurio stogo užvirto viesulo nulaužtas medis.
Galinė greitosios pagalbos automobilio dalis buvo visiškai padengta purvu ir nuolaužomis, kurios čia suplūdo, kuomet buvo sudaužytas galinis stiklas.
Viesului pasitraukus paramedikai apžiūrėjo savo automobilį, įvertino nuostolius ir tuomet ėmė tikrinti netoliese buvusias mašinas ir jų vairuotojus.
Jie aptiko vyriškį, kuris buvo įstrigęs savo automobilyje, ant kurio užvirto medis.
e4db4e55.jpg
© WDBJ 
„Tuomet mes pastebėjome automobilį, kurio viduje buvo įstrigęs žmogus. Mums pavyko jį ištraukti ir iškvietus papildomus medikų vienetus informavome juos apie išgelbėtą asmenį.“
Vyriškis atsipirko minimaliais sužalojimais, tačiau jis vis tiek buvo nugabentas į ligoninę apžiūrai. Tuo tarpu jo automobilis buvo visiškai sutraiškytas ant jo užvirtusio medžio.
„Tinkama vieta ir tinkamas laikas leido mums atsidurti ten ir padėti vyriškiui,“ – sakė Ferguson.
„Tuomet tiesiog nuleidau galvą ir ėmiau melstis. Dėkojau dievui, kad mus apsaugojo. Ir tada nuvažiavome atgal į darbą,“ – pasakojo Akers.
„Abu žinojome, kad tą akimirką mus kažkas globojo ir saugojo,“ – sakė Ferguson.
Gismeteo.lt 

Dalintis:

Taip pat skaitykite