DĖMESIO: Šįvakar Žemėje fiksuojamas geomagnetinės audros pikas

Šį ketvirtadienio vakarą, nuo maždaug 21 valandos Žemėje bus fiksuojamas geomagnetinės audros pikas, kurį sukėlė dar trečiadienį mūsų planetą pasiekusių ir geomagnetinį lauką bombarduojančių Saulės dalelių srautas.
Vidutinio stiprumo geomagnetinė audra tęsis ir penktadienio rytą, vėliau ims po truputį silpti, tačiau nedidelių suaktyvėjimų galima sulaukti dar ir šeštadienio dieną.
Kaip Lietuvoje keisis šios audros intensyvumas galite sekti gismeteo.lt pasirinkę savo miestą ir dešinėje paspaudę "Geomagnetinis laukas".
fd73ed43.jpg
© Gismeteo
Geomagnetinė audra – tai stiprus Žemės magnetinio lauko aktyvumas.
Kuomet viršutiniame Saulės atmosferos sluoksnyje įvyksta magnetinės energijos išsiveržimas – blyksnis, iš Saulės atmosferos išlekia didelis kiekis įelektrintų dalelių, kurios paveikia Žemės magnetinį lauką jį suaktyvindamas ir sukeldamas magnetinę audrą.
Siaučiant geomagnetinėms audroms danguje galima stebėti kvapą gniaužiantį reginį – šiaurės pašvaistes.
Visgi, Lietuvoje jos pasirodo ne visada. Kp – indeksas šį vakarą šoktels iki 6 balų ir pasieks G2 kategorijos audros lygį.

cdd5dd02.jpg
© Pixabay
Taip pat jautresni žmonės jaučia tam tikrus negalavimus. Žmogaus kūnas magnetines audras pajaučia ir į jas reaguoja galvos skausmo pavidalu, sutrikusiu miegu, bendru silpnumo jausmu, sutrikusiu kraujo spaudimu bei širdies sistemos veiklos sutrikimais.
Šiuo metu patariama vengti stresinių situacijų, sunkaus fizinio krūvio.
Gismeteo.lt

Dalintis:

Taip pat skaitykite