Jūsų bilietas į Marsą: NASA kviečia prisijungti prie 2020 metų misijos į Raudonąją planetą

Besirengdama 2020 metų kelionei į Raudonąją planetą, NASA suteikia galimybę visiems norintiems užsiregistruoti internetinėje sistemoje ir tokiu būdu įrašyti savo vardą į mirkoschemą, kuri bus patalpinta marsaeigyje.
Kiekvienas iš užsiregistravusiųjų taip pat sulauks savo suvenyrinės „įlaipinimo kortelės“ ir net „dažno skraidytojo“ taškų.
eedf0a98.jpg
Pixabay
Marsaeigis, sveriantis daugiau nei 1000 kilogramų, planuojama, bus paleistas ankstyvą 2020 metų liepą, o Marse nusileis 2021 metų vasario mėnesį.
Raudonojoje planetoje jis žvalgysis praeities mikrobinių gyvybės formų ženklų, sieks charakterizuoti planetos klimatą ir geologiją, rinks pavyzdžius, kurie bus tiriami sugrįžus į Žemę bei dės pamatus tolesniems žmonijos tyrimams Marse.
Mikroprietaisų laboratorija NASA Reaktyvinio judėjimo laboratorijoje, Pasadenoje, Kalifornijoje, užregistruotus vardus į silikoninę mikroschemą įrašys naudodamasi elektronų pluoštu, o teksto dydis bus mažesnis nei viena tūkstantoji žmogaus plauko storio dalis.
Naudojant tokį teksto dydį ant JAV 10 centų monetos, kurios dimetras siekia 18 mm, dydžio mikroschemos galima surašyti daugiau nei milijoną skirtingų vardų. Į kosmosą mikroschema skris ant marsaeigio, po stikliniu gaubtu.
47476df7.jpg
NASA
„Ruošdamiesi šiai istorinei misijai į Marsą, norime kad visi  norintys prisijungtų ir dalintųsi šia tiriamąja kelione su mumis,“ – sakė Thomas Zurbuchen, NASA Mokslinės misijos direktorato, Vašingtone, asocijuotasis administratorius.
„NASA tai labai įdomus laikotarpis, kuomet mes rengiamės kelionei, kuria siekiama rasti atsakymus į esminius klausimus apie mūsų kaimyninę planetą ar net pačios gyvybės kilmę“.
2020 metų Marso misija bus paleista iš Kanaveralo kyšulio karinių oro pajėgų bazės Floridoje.
Kaip galiu išsiųsti savo vardą į Marsą?
Iki 2019 m. rugsėjo 30 d. galima įrašyti savo vardą ir pavardę į sąrašą žmonių, kuris bus nuskraidintas į Marsą, o tai padaryti galima apsilankius šiame tinklalapyje: https://mars.nasa.gov/participate/send-your-name/mars2020
Užregistravus vardą bus pateikiama suvenyrinė, vardinė „įlaipinimo kortelė“.
Gismeteo.lt

Dalintis:

Taip pat skaitykite