Šeštadienį, netoli Žemės praskries asteroidas su savo palydovu

Asteroidas 1999 KW4, kurio diametras viršija pusantro kilometro, drauge su savo palydovu šeštadienį praskries netoli Žemės. Visgi, ši milžiniška kosminė uoliena pro mūsų planetą skries saugiu nuotoliu.
Asteroidas atskries iš pietų ir bus matomas iki birželio 7 d.
3e4a01c5.jpg
© ESA 
Nors šis arti Žemės skriejantis objektas yra klasifikuotas kaip potencialiai pavojingas asteroidas, visgi, artimiausiame orbitos taške, jį ir Žemę skirs 5,1 milijono kilometrų atstumas.
Šio praskriejimo metu vykdomi stebėjimai, kurie bus atliekami Arecibo Observatorijos, Puerto Rike, instumentais, padės astronomams tiksliau charakterizuoti dvinario asteroido formą ir sandarą.
Mokslininkai asteroidą tyrinės naudodamiesi ir NASA „Goldstone Solar System Radar“ radijo teleskopu.
Astronomai viliasi, kad ši stebėjimo kampanija padės tobulinti orbitinius modelius, kas ateityje leistų jiems tiksliau simuliuoti būsimus praskriejimus.
Šio asteroido orbitos kelionės trunka 186 dienas.
„Nors žinome, kad 1999 KW4 nekelia jokios grėsmės Žemei, pasinaudodami proga, kad jis skries taip arti, norime pasitelkti kiek tik įmanoma daugiau resursų, kad galėtume apie jį surinkti visą šiomis sąlygomis įmanomą informaciją,“ – pranešė Las Cumbres Observatorija.
Šis asteroidas buvo atrastas prieš 20 metų, 1999 metais. Tai vienas didžiausių Aten klasės kosminių uolienų, kertančių Žemės ir Veneros orbitas.
Gismeteo.lt 

Dalintis:

Taip pat skaitykite