Vaizdai iš ketvirtadienio audros: įspūdingi debesys, rekordiški krušos ledėkai FOTO

Po alinančio karščio vakar į šalį atkeliavo audra.
Po pietų pirmiausiai rytinėje šalies dalyje pradėjo niauktis dangus ir vietomis pasipylė lietus, o kai kur itin gausi kruša. Ledėkai gerokai apkūlė augalus bei žmonių automobilius.
Gamtos fotografas ir Sky Chasers LT (audrų medžiotojų) narys Mindaugas Gasparavičius pasidalino rastų krušos ledėkų nuotraukomis. 
Fotografas teigė, jog šiuos ledėkus aptiko Švenčionėlių pakraštyje, tačiau net ir aptirpę jie vis dar buvo įspūdingo dydžio. Jų skersmuo siekė apie 4,5 cm.
de2c7440.jpg
© Mindaugas Gasparavičius | Gismeteo.lt skaitytojų nuotr.
0d4a599e.jpg
© Mindaugas Gasparavičius | Gismeteo.lt skaitytojų nuotr.
Pavakare orai keistis pradėjo ir vakariniuose šalies rajonuose. Žmonės dalinosi kvapą gniaužiančiais šelfinio debesies kadrais.
Šiaurės vakarinėje šalies dalyje pakilo smarkus vėjas, kuris nešiojo žmonių kiemuose buvusius batutus, laužė medžius.
Šiauliuose praūžė vėtra, kuri vertė ir laužė medžius, skraidė įvairūs žmonių daiktai. Kuršėnuose žmonės užfiksavo kaip nuo smarkaus vėjo buvo nublokšta autobusų stotelė.
Gismeteo.lt skaitytojai taip pat pasidalino nuotraukomis, kuriose matyti kaip Šiauliuose pakilo dulkių audra. Jos metu net nesimatė daugiaaukščių, o į langus smarkaus vėjo buvo sviedžiamos smėlio dalelės. 
65be0134.jpg
© Justas Sereika | Gismeteo.lt skaitytojų nuotr.
Naktį kliuvo ir centriniams šalies rajonams bei rytiniams. Čia vietomis nušniokštė lietus, dangų skrodė žaibai, vėjo gūsiai kai kur aplaužė medžius. 
Užfiksuoti įspūdingi debesys
Pro praūžusios audros pridaryta įvairių nuostolių, daug gyventojų liko be elektros. Visgi, tokie siautulingi orai turi ir kitą pusę. Vakar daugelį sužavėjo danguje pasirodę gigantiški debesys.
Tai šelfiniai debesys, kurie savo didybe kiekvienam atima žadą. Tai bene vieni iš fotogeniškiausių debesų, kuriuos užfiksuoti nori kiekvienas orais besidomintis smalsuolis.
O puikių kadrų iš vakar dienos tikrai daug. Visu savo grožiu šis debesis užfiksuotas Klaipėdos apylinkėse.
c17cbb16.jpg
© Justas Sereika | Klaipėda | Gismeteo.lt skaitytojų nuotr.
Visgi, pamačius tokį gigantą geriau negaišti laiko ir pasiieškoti saugesnės vietos. Šio debesies vaizdas primena besiridenantį cunamį. Tai išties bauginantis grožis.
Šis debesis yra vienas iš arkinių debesų tipų. Šelfiniai debesys yra žemi, horizontalūs, pleišto formos arkiniai debesys.
Dažnai išorinėje šelfinio debesies dalyje galima matyti kylančią debesies struktūrą, tuo tarpu apatinė dalis būna itin nerami ir blaškoma stiprių vėjų.
3d48018a.jpg
© Kudis Laurynas | Klaipėda | Gismeteo.lt skaitytojų nuotr.
Pamačius tokį šelfinį debesį, įprastai jaučiamas staigiai kryptį keičiantis vėjas. Tai vienas iš ženklų, jog būtų pats metas susirasti saugų prieglobstį, nes vos už trijų–penkių minučių gali pasiroti kruša ar stipri liūtis.
Toks dramatiškas debesis signalizuoja apie pavojingus meteorologinius reiškinius. Kad ir kaip baugiai visa tai skambėtų šio debesies didybė išties žavi.
Šelfinio debesies nuotraukos atskriejo iš Žemaitijos, o vėliau vakare buvo pastebėtas ir aplink Vilnių.
Dėkojame visiems vakar intensyviai fiksavusiems audringų orų padarinius ir įspūdingą dangų!
8c1c9c03.jpg
© Alina Mitrofanaitė Gedspudienė | Klaipėda | Gismeteo.lt skaitytojų nuotr.
Gismeteo.lt 
 

Dalintis:

Taip pat skaitykite