Orai: smogs karščio banga – kai kur oras įkais iki 32 laipsnių

Šios savaitės pradžioje didesnėje Europos dalyje, ypač vakarinėje ir vidurio, numatomas intensyvus karštis, kuris kai kur gali pasiekti ir 40 laipsnių temperatūrą.
Alinančios kaitros neišvengs ir Lietuva. 
adae02b7.jpg
Šiandien diena bus rami, saulėta. Šiek tiek atgaivins nestiprus šiaurės, šiaurės rytų krypties vėjas. Vilniuje bus apie 26, Kaune apie 27 laipsnius šilumos. Šiauliuose oras šils iki 24, Panevėžyje iki 25 laipsnių. Klaipėdoje bus apie 23 laipsnius šilumos.
Antradienį šalyje išsilaikys sausi orai, bus dar šilčiau. Temperatūra naktį svyruos tarp 12–17 laipsnių šilumos.
Dienos metu aukščiausiai temperatūra kils popietinėmis valandomis. Vėjas suksis iš šiaurės vakarų, tačiau neatgaivins, mat bus per silpnas. Vilniuje oras sušils iki 27, Kaune iki 28 laipsnių. Šiauliuose ir Klaipėdoje bus apie 25, Panevėžyje apie 26 laipsnius šilumos
60e9bffa.jpg
© Gintaras Stanelis | Gismeteo.lt skaitytojų nuotr.
Trečiadienis bus bene šilčiausia savaitės diena. Alinanti kaitra sustiprės dar labiau ir vietomis perkops 30 laipsnių. Tačiau vietomis jau danguje gali sukinėtis debesys. Nakties valandomis temperatūra šalyje sieks 14–19 laipsnių.
Dienos metu kai kur oras gali įkaisti ir iki 32 laipsnių karščio. Vilniuje ir Panevėžyje bus apie 29, Kaune apie 30–31 laipsnį karščio. Šiauliuose vyraus 28, Klaipėdoje 26 laipsnių temperatūra.
Ketvirtadienį į šalį įsiverš staigios permainos. Kaitrą išstums lietus ir perkūnija, vietomis galimi gausūs krituliai. Naktis išliks tvanki, vyraus 18–22 laipsnių šiluma, tačiau kai kur jau pasirodys lietaus debesys.
Dienos metu daug kur nušniokš lietus, grūmos perkūnija, orai bus gaivesni. Vėjas gali pridaryti žalos, vietomis gūsiai sieks 20 metrų per sekundę. Vilniuje ir Kaune bus apie 23, Panevėžyje apie 22 laipsnius šilumos. Šiauliuose oras šils iki 21, Klaipėdoje iki 19 laipsnių.
Penktadienį jau atsikvėpsime lengiau – intensyvi kaitra bus pasitraukusi. Vietomis danguje sukinėsis debesys, išsilaikys gūsingas šiaurės vakarų krypties vėjas. Naktį temperatūra svyruos tarp 11–16 laipsnių.
Dieną Vilniuje ir Kaune vyraus 22, Panevėžyje 21 laipsnio šiluma. Klaipėdoje oras šils iki 18–19 laipsnių.
Gismeteo.lt 

Dalintis:

Taip pat skaitykite