Orai keisis: laukia nerami naktis – gali dangus su žeme maišytis

Šiandien daug kur termometrų stulpeliai sieks 30 ir daugiau laipsnių karščio.
Po pietų debesų gretos gali būti didesnės, vakarėjant vietomis prapliups lietus, kruša, grūmos perkūnija. Numatomas smarkokas vakarų, pietvakarių krypties vėjas.
Dienos metu Vilniuje ir Panevėžyje bus apie 31, Kaune apie 32 laipsnius karščio. Šiauliuose oras įkais iki 30, Klaipėdoje iki 26 laipsnių.
c6bccd60.jpg
© Marytė Protasevičienė | Gismeteo.lt skaitytojų nuotr.
Įspūdingą karštį išstums audringi pokyčiai
Bene neramiausi orai numatomi nakties metu: iš trečiadienio į ketvirtadienį. Tuo metu per šalį keliaus griausmingos permainos: lis, vietomis gausiai. Kai kur galima ir kruša, perkūnija, smarkesni vėjo gūsiai. Temperatūra naktį svyruos tarp 16–21 laipsnio.
Dėl viso pikto, dar iš vakaro, pasirūpinkite savo turto saugumu, pritvirtinkite kieme esančius daiktus, kuriuos vėjas galėtų nunešti.
8a4e0c94.jpg
© Daiva Sinkevičiūtė | Sudargas | Gismeteo.lt skaitytojų nuotr.
Remiantis Europos audrų prognozių centru, Lietuva drauge su Baltarusija patenka į pirmo lygio audros zoną. Tai reiškia, jog artimiausią parą šalyje galimos stiprios liūtys, kruša, škvalinis vėjas.
Remiantis prognozėmis, tikėtina, kad stipriausiai šie reiškiniai gali pasireikšti nakties valandomis kai kur rytiniuose ir pietrytiniuose šalies rajonuose. Tačiau pavieniai lietaus, perkūnijos židiniai pasirodys ir likusiose šalies vietovėse.
20b852da.jpg
© estofex 
Ketvirtadienio dieną dar daug kur gali palyti, pūs stiprokas šiaurės vakarų krypties vėjas. Gūsiai sieks 15–20 metrų per sekundę. Perkūnija taip pat vietomis dar  apie save primins.
Orai jau bus gerokai gaivesni, jusime gana ryškų kontrastą. Vilniuje oras šils iki 22, Kaune iki 23 laipsnių. Šiauliuose ir Panevėžyje vyraus 21, Klaipėdoje 20 laipsnių šiluma.
81a75da4.jpg
© Gita Gitana | Gismeteo.lt skaitytojų nuotr.
Penktadienį trumpai lynos tik šen bei ten, išsilaikys smarkokas šiaurės vakarų krypties vėjas, o temperatūra smuktels dar žemiau.
Nakties valandomis vyraus 10–16 laipsnių šiluma. Dieną Vilniuje oras šils iki 21, Kaune iki 22 laipsnių. Šiauliuose ir Panevėžyje bus apie 20, Klaipėdoje apie 19 laipsnių šilumos.
Šeštadienį be žymesnių kritulių, vyraus nepastovus debesuotumas, pūs nenuorama šiaurės vakarų krypties vėjas. Išsilaikys labai panaši temperatūra kaip ir penktadienį, tik vietomis gali būti laipsniu kitu šilčiau.
84c0f933.jpg
© Regina Buikienė | Gismeteo.lt skaitytojų nuotr.
834bf638.jpg
© Augustina Piečienė | Mosėdis | Gismeteo.lt skaitytojų nuotr.
Gismeteo.lt 
 

Dalintis:

Taip pat skaitykite