Graikijai smogė žaibiška audra: tokios stiprios stichijos dar nebuvo matę VIDEO

Vėlyvą trečiadienio vakarą šiaurinėje Graikijos dalyje esančiame Chalkidikės nome (didelis pusiasalis) užvirė tikras pragaras.
Čia staiga kilo didžiulė audra. Ji truko trumpiau nei pusę valandos, tačiau kaip reikiant nusiaubė vietoves.
Apversti automobiliai, išrauti medžiai, nuplėšti namų stogai, išvartyti elektros stulpai ir nutraukti laidai – vaizdai lyg po apokalipsės.
Skaudžiausia, jog stichija pasiglemžė šešias turistų gyvybes, tarp kurių buvo du vaikai. Skelbiama, jog vienas 62 metų žvejys dingo be žinios.
Vieną pagyvenusių žmonių porą iš Čekijos galingas vėjas su visu nameliu ant ratų nubloškė tolyn. Pora žuvo, o su jais buvę du anūkai buvo sužaloti.
Daugiau kaip šimtas žmonių patyrė įvairius sužalojimus, daugiausiai iš jų yra turistai. Jauniausias sužalotas yra vos 8 mėnesių, o vyrausiam 72 metai.
Dažniausi sužalojimai patirti nuo smarkaus vėjo nešamų daiktų.

 

Chalkidikėje kasmet svečiuojasi tūkstančiai turistų, daugiausiai iš Balkanų šalių. Vietiniai pasakoja, kad tokios galingos ir žaibiškos audros jie dar nebuvo matę. Vietomis nuo lietaus kilo potvyniai, o žaibų buvo tiek daug, jog naktis virto diena.
Pranešama, kad įvykio vietose dirba daugiau kaip 140 ugniagesių.
Audras fotografuojantis graikų fotografas Constantine Emmanouilidi savo Facebook paskyroje naktį parašė, jog per daugybę metų, kai teko fotografuoti audras, tai, ką pamatė ir patyrė trečiadienio naktį buvo baisiausia jo gyvenime. 
Kaip rašė fotografas, jis spėjo padaryti vos penkias nuotraukas kai jam teko žaibiškai susirinkti savo įrangą ir skubėti gelbėtis nuo galingos audros. 
8125cc0c.jpg
© Reuters 
Vakar rašėme, jog pastarosiomis dienomis, po alinančių karščių, stiprios audros siautėja ir Italijoje.
Audringos orų sąlygos fiksuojamos ir Balkanų šalyse, kur taip pat siautėja smarkūs vėjai, lietus ir kruša.
Iš pradžių smarkūs lietūs, kruša ir vėjas nušniokštė per pietinę Ispaniją. 
Daugelis šalių susiduria su neįtikėtinai stipriomis ir staigiomis audromis, kurios užklupo po ilgą laiką vyravusių karštų orų. 
Gismeteo.lt 

Dalintis:

Taip pat skaitykite