Netoli pakrantės narai nufilmavo stulbinančio dydžio gyvį VIDEO

Narų pora, plaukiojusi netoli pietvakarinės Anglijos pakrantės, susidūrė su stulbinančia scifomedūzų klasės Rhizostoma pulmo rūšies medūza.
Tai labai retai sutinkama medūzų rūšis, kuri gali užaugti netgi iki žmogaus dydžio. Pasisekė tai, kad narams pavyko šį susidūrimą nufilmuoti. Kitu atveju, vargu ar kas būtų patikėję, kad savo kelyje jie sutiko šią gigantę.
Narai – biologė Lizzie Daly ir povandeninio pasaulio kinematografas Dan Abbott – savo susidūrimo vaizdo įrašu šeštadienį, liepos 13 d., pasidalino „Facebook“ socialiniame tinkle.
Tai yra dalis iš visos vaizdo įrašų serijos, kuri atskleidžia pasaulio gelmėse glūdinčius netikėtumus ir renka lėšas Jungtinės Karalystės Jūrų gamtos apsaugos draugijai (Marine Conservation Society).
Daly ir Abbott nardė netoli Kornvalio pakrantės, Jungtinėje Karalystėje, kur jie išvydo šią milžinišką medūzą, išnyrančią iš drumzlino vandens gelmių, rašo livescinece.com. 
Medūzos pasižymi aštuoniomis putliomis ataugomis, kurios užsibaigia geliančiais čiuptuvėliais, bei išsiskiria didžiule, rutuline galva.
Šios rūšies medūzos kartais yra išplaunamos į pakrantes, tačiau atvejai, kuomet narai su šiomis milžinėmis susiduria akis į akį, yra ganėtinai reti.
Visgi, tai nėra pati didžiausia medūza. 
Geltonplauke medūza (Cyanea capillata) – didžiausia žinoma medūzų rūšis.
Ši šaltųjų vandenų medūza yra garsi dėl savo 1200 ilgų čiuptuvėlių galaktikos. Vien dėl čiuptuvų bendras šio padaro kūno ilgis siekia iki 36,5 metrų, o tai lenkia net vidutinio mėlynojo banginio ilgį.
Šios medūzos čiuptuvėlių kamuolys yra toks milžiniškas, kad net vienintelė geltonplaukė medūza vos per kelias minutes gali sugelti nuo 50 iki 100 žmonių, jei tik vandens srovės ją atneša į tankiai žmonių lankomas pakrantes. 
Gismeteo.lt 

Dalintis:

Taip pat skaitykite