Lietuvių turistų mėgstamoje saloje siautėja gaisrai: geriau čia nevykti VIDEO

Labai didelio turistų kiekio kasmet sulaukiant Grand Kanarijos sala, kuri taip pat mėgstama ir lietuvių, šiuo metu kenčia nuo milžiniškų gaisrų.
Labai sparčiai plintančios liepsnos, vyraujanti sausra, itin aukšta temperatūra ir smarkus vėjas jau pareikalavo didelės žmonių evakuacijos, turistai įspėjami išvykti iš salos, o planuojantys čia keliauti kol kas raginami keisti kryptį ir rinktis atostogas kitur.
065ebbda.jpg
© REUTERS 
Vyriausybė teigia, jog prireiks ne vienos dienos, kol šios liepsnos bus suvaldytos. Daugelis viešbučių yra evakuojami ir uždaromi. Tai jau antroji gaisrų banga šiose vietovėse per vieną savaitę. 
Pranešama, kad evakuoti prireikė apie 8000 žmonių iš 40 miestelių. Iki sekmadienio popietės jau buvo išdegę apie 1700 hektarų.
Gaisrus gesina didelės pajėgos: dirba apie 700 ugniagesių, 200 kariškių, keletas sraigtasparnių.
Gaisrai, pasklidę kalnuotame regione Cruz de Tejeda, turistų itin mėgstamame dėl kvapą gniaužiančių vaizdų, yra nepaprastai pavojingoje situacijoje ir itin nestabilūs.
Taip pat baiminamasi ir dėl unikalios Tamadabos gamtos parko vietos, kurioje auga seniausi unikalių kanarinių pušų miškai.
Skelbiama, jog apie 11 svarbių kelių buvo sunaikinti ar uždaryti.
Laimei, kol kas apie nukentėjusius ar aukas pranešimų nėra.
2a9edf3b.jpg
© Sergio Azenha/AP Photo 
Šiuo metu atostogų rojumi vadinama sala yra alinama itin aukštos, 40 laipsnių temperatūros ir gūsingo vėjo, o šios sąlygos yra tobulos gaisrams įsiplieksti.
Miškų gaisrai pietinėje Europoje yra gan dažnas reiškinys, ypač sausais ir karštais vasaros mėnesiais. Tačiau kaskart tai sukelia didžiulį siaubą ir milžiniškus nuostolius.
Mokslininkai jau ne kartą yra įspėję, kad dėl klimato kaitos vasaros Europoje bus vis karštesnės ir sausesnės, todėl daugės pavojingų reiškinių, tokių kaip miškų gaisrai ir kt. 

 

 

0fd32611.jpg
© Angelos Tzortzinis/AFP/Getty Images 
ee6aa9ca.jpg
© Wahyudi/AFP/Getty Images 
Gismeteo.lt 

Dalintis:

Taip pat skaitykite