Greičiausiai skęstantį miestą pasaulyje planuojama perkelti į kitą vietą

Visai neseniai prezidentas Joko Widodo kreipėsi į parlamentą siekdamas pritarimo perkeliant Indonezijos sostinę į Borneo salą.
Džakarta yra vienas greičiausiai skęstančių miestų pasaulyje ir trečdalis jos teritorijos po vandeniu atsidurti gali jau 2050 metais. Džakarta kasmet grimzta maždaug apie 25 centimetrus.
Prezidentas Joko Widodo prašė parlamento pritarti siūlymams perkelti sostinę į Borneo salą, nors jis konkrečiai ir nepaminėjo tikslios vietos.
„Prašau jūsų leidimo perkelti mūsų sostinę į Kalimantano salą,“ – Widodo sakė įstatymų leidėjams, kalbėdamas apie Indonezijai priklausančią Borneo salos dalį. 
2ad77335.jpg
AFP 
Abejojama dėl ateities
Šalies administracinės ir politinės širdies perkėlimas iš Džakartos megamiesto, kuriame gyvena 10 milijonų žmonių, pareikalautų daugybės iššūkių. 
Įsikūrusi tankiai apgyvendintoje Javos saloje, Džakarta šiuo metu yra vienas greičiausiai skęstančių miestų visame pasaulyje, o taip nutiko dėl nekontroliuojamo vystymosi ir kylančio jūros lygio.
Išeikvoti požeminio vandens ištekliai ir naujų dangoraižių statybos sukėlė žemės sėdimą ir kompresiją, dėl ko aplinkos ekspertai perspėjo, kad trečdalis miesto po vandeniu gali atsidurti jau iki 2050 metų.
Džakarta yra įsikūrusi žemės drebėjimų zonoje, ant pelkynų, netoli 13 upių santakos. Jau dabar kai kurios miesto dalys yra keturi metrai žemiau jūros lygio ir tai veda link to, kad dėl klimato kaitos milijonai žmonių tampa pažeidžiami.
Sprendimai?
Diskusijos apie sostinės perkėlimą tęsiasi jau ištisus dešimtmečius, tačiau į priekį jos pasistūmėjo balandžio mėnesį, kuomet Widodo pritarė dabartiniam planui, nepaisant pastangų ieškoti sprendimų, kurie leistų išvengti tolesnio Džakartos smegimo žemyn.
Net 36 milijardų eurų vertės projektas, kurio siekis Džakartos įlankoje sukurti dirbtines salas, veikiančias lyg pakrantinė siena apsauganti nuo Javos jūros, neturėtų būti pabaigtas iki pat 2025 metų.
Gismeteo.lt 

Dalintis:

Taip pat skaitykite