Vėsoka? Šaltasis frontas Europoje lems staigų temperatūros kritimą

Rodos dar visai neseniai, rugsėjo pradžioje, mėgavomės vasariška šiluma, tačiau dabartinės permainos priverčia griebtis ir šiltesnį rūbą.
Ruduo grįžta į savo vėžes, tad vyksta intensyvūs orų persitvarkymo procesai į rudens režimą. 
Šios savaitės pradžioje per Europą praslinks vėsių orų banga
Šiomis dienomis iš šiaurės į Europą slinks šaltasis frontas, kuris į centrinę ir rytų Europą atneš šaltus orus, o tam pasitarnaus ir stiprėjanti blokuojanti aukšto slėgio sistema virš Atlanto. rašo severeweather.eu. 
f3df643b.jpg
© Tropical Tidbits 
Europa susidurs su staigiu orų atvėsimui. Orų prognozės demonstruoja iki 10 laipsnių sieksiantį temperatūros kritimą.
Štai rytinė Europa su žymiu atvėsimu susidurs antradienio naktį. Dienomis ir naktimis temperatūra vis žemės, kai kur nakties valandomis jau gali ir šalnos pasikandžioti. Dienos bus žvarbios, prie to prisidės ir nenurimsiantis vėjas. 
966cb873.jpg
© Lina Latvienė | Varėna | Gismeteo.lt skaitytojų nuotr.
Žymus atvėsimas pasieks netgi centrinę Europą.
Antradienio naktį ir trečiadienį šaltasis frontas judės per centrinę ir rytų Europą, kur lems temperatūros atvėsimą gerokai žemiau įprastinės šiam metų laikui.
Paviršiaus temperatūros kritimas, kaip prognozuojama, vietomis sieks 10 ar daugiau laipsnių. Tokios tendencijos tęsis iki savaitgalio, kuomet šilti orai iš vakarinės Europos judės per likusią žemyno dalį.
ef8a09b7.jpg
© Gintaras Stanelis | Šiauliai | Gismeteo.lt skaitytojų nuotr.
Sekmadienį ir kitos savaitės pradžioje vėsesnių orų bangą pakeis šiluma. Tuo metu didesnėje Europos dalyje temperatūros vėl išaugs.
Pagal dabartinius gismeteo.lt mėnesio orų prognozių modelio duomenis, kitos savaitės pradžioje Lietuvoje temperatūros gali šoktelti gerokai virš 20 laipsnių ir siekti 21–25 laipsnius šilumos.
 
414e80e6.jpg
© Tropical Tidbits 
Gismeteo.lt 

Dalintis:

Taip pat skaitykite